Hedef herkese spor yaptırmak

09 Ağustos 2012 / Perşembe | SPOR |

gencgazete.net'e Google'da abone olun Google News

Gençlik ve Spor Müdürleri istişare toplantısı önceki gün İnegöl"de gerçekleştirildi. İl Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Süleyman Şahin başkanlığında 14 ilçe müdürünün katılımı ile gerçekleşen toplantı, İnegöl Orhan 2 köftecisi VIP salonunda yapıldı. Gençlik Hizmetleri ve Spor İnegöl müdür vekili Osman Gümüş"ün ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda ilçe müdürleri geçtiğimiz ay içersinde yaptıkları çalışmalar ile ilgili sunum yaptılar. Toplantı sonrası açıklamalarda bulunan İl Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Süleyman Şahin,: "Her ay bir ilçede toplanarak yapılan çalışmaların değerlendirmesini alıyoruz. Neler yaptık ve neler daha yapılacağının planlamasını çıkartıyoruz. 2012 yılını sadece ilde değil tüm ilçelerimizde spor yılı olarak ilan ettik. Valimiz Şahabettin Harput, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve diğer resmi ve özel kurum kuruluşların desteği ile okullardan başlayarak her yaşta insanımızı sporla buluşturmak istiyoruz. Böylece spor yaptırarak, daha sağlıklı bir yaşam sunmak istiyoruz. Bursa"da spor dallarında var olan gelişmeyi daha da geliştirmek istiyoruz. Şu anda Londra olimpiyatlarında Bursa"dan 4 sporcu ile temsil edilmemiz gurur verici. Bu sayıyı çok daha yukarılara taşımak istiyoruz. Bu nedenle sporu sadece Bursa ile sınırlı tutmayacağız. Tüm ilçelerimizi bu çalışma kapsamı içersine alacağız. Bursa ve ilçelerinde spor"un geleceğini planlayarak hareket ediyoruz" dedi.

 

"YAZ KURSLARINDA 50 BİNİ AŞTIK"

Yaz kurslarında 50 bin sayısını geçtiklerini sözlerine ekleyen Şahin: "Diyanet"le yapılan protokol sonrasında 5 bin çocuk hem dini eğitimini aldı, hem de yaz okullarımızda sporla buluşturduk. İlçelerimizde spora yönlendirme projelerimizde başarıyla devam ediyor. Burada kaymakamlarımız, belediye başkanlarımız çalışmaların yürütülmesinde önemli destekçilerimiz içersinde yer alıyorlar. Bursa spor yatırımları kadar her spor branşında da sürekli büyümeye devam edecektir. Türk sporuna yeni isimler kazandırmaya yönelik çalışmalarımız devam edecektir. İnegöl, Bursa sporunda önemli bir yere sahip.  Spor yatırmalarında belediyenin öncü rol oynaması çok güzel. İki spor salonunu, 3 futbol sahası ile her mahalle de semt sahası yaptırılmış olması ile bize spor yatırımları açığımızın kapatılmasında destek sağlayarak örnek bir çalışma ortaya koyan Belediye Başkanı Alinur Aktaş"a ve toplantının ev sahipliğini başarılı bir şekilde yapılmasını sağlayan İlçe Müdür Vekili Osman Gümüş"e teşekkür ediyorum" diye konuştu.

 

"YÜZME HAVUZU VE PİSTİ TAMAMLAYACAĞIZ"

Toplantıya sonradan katılan Belediye Başkanı Alinur Aktaş ise yaptığı konuşmasında: "Sporun her kesim tarafından yapılabilmesi için bize düşen görevi bugüne kadar yaptık. Bundan sonra da yapmaya hazırız. Sporun her branşını yaymak şehre yaymak istiyoruz. Bu nedenle bugüne kadar yaptıkları spor yatırımlarına ek olarak projelerimiz içersinde Yüzme havuzu ve Atletizm pistini bir an önce tamamlayarak spor tesislerimize bir yenisini daha İnegöl"e kazandırmak istiyoruz"  dedi.

  Sıradaki Haber: İnegölspor, ilk hazırlık maçına çıkıyor
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)