Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, evlenecek çiftleri hedef alan yeni bir dolandırıcılık yöntemi konusunda uyarıda bulundu. Bakanlık, Aile ve Gençlik Bankası adı altında 'evlilik kredisi' vadeden sahte internet sayfaları hakkında vatandaşları bilgilendirerek, bu tür sitelere itibar edilmemesi gerektiğini vurguladı. Bu sayfaların art niyetli kişiler tarafından oluşturulduğu ve para toplamak amacıyla kullanıldığı belirtildi. Bakanlık, vatandaşları dolandırıcılığa karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı.


Sahte Evlilik Kredisi Sayfalarına Karşı Uyarı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın sahte evlilik kredisi sitelerine ilişkin yaptığı uyarının detayları.

Dolandırıcılık Yöntemi ve Uyarı

Bazı art niyetli kişilerin, 'evlilik kredisi' vaadiyle sahte siteler oluşturduğu ve bu yolla vatandaşları mağdur etmeye çalıştığı tespit edildi.

**"Umut Yolculuğu: Asraf Bebek ve 22 Gazzeli Hasta Türkiye'de Tedavi İçin" **"Umut Yolculuğu: Asraf Bebek ve 22 Gazzeli Hasta Türkiye'de Tedavi İçin"

Bakanlıktan Resmi Açıklama

Bakanlık, sahte internet sayfalarına itibar edilmemesi ve sadece resmi kurumların internet sayfalarının güvenilir olduğu konusunda vatandaşları bilgilendirdi.

Suç Duyurusu ve Kamuoyu Bilgilendirmesi

Bakanlık, bu tür sahte sitelerin ilgilileri hakkında suç duyurusunda bulunacağını ve vatandaşları bu konuda dikkatli olmaya çağırdığını belirtti.