Türkiye'nin ekonomik hedeflerini ve politikalarını içermekte olan 2024 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı, resmi olarak açıklandı.

Ev alacaklar dikkat: Ucuz kredi geliyor

Programa göre, konut sahibi olmak isteyenlere yeni bir finansal destek modeli sunulmuş olacak Ayrıca, birden çok konut sahibi olan kişilerin kredi erişimi kısıtlanacak.

Ev alacaklar dikkat: Ucuz kredi geliyor

İLK KEZ EV ALACAKLARA UCUZ KREDİ FIRSATI

Ev alacaklar dikkat: Ucuz kredi geliyor

Programda yer alan bilgilere göre, kira ve konut fiyat artışlarında yaşanan enflasyondaki olumsuz yönde etkilerinin giderilmesi için konut arzını daha çok artırıcı uygulamalar hayata geçmiş olacak.

Ev alacaklar dikkat: Ucuz kredi geliyor

Kamunun uygun koşullarda sağlamış olduğu konut kredileri ilk defa konut edinimini destekleyecek, dar ve orta gelirli vatandaşlar için belirli standartlarda ve uygun fiyat aralığında olacak şekilde yeni başlayan projelere yönlendirilmiş olacak.

Ev alacaklar dikkat: Ucuz kredi geliyor

Benzin, Motorin ve LPG'ye rekor zam Benzin, Motorin ve LPG'ye rekor zam

İlk defa konut edinimini destekleyici, dar ve orta gelirli vatandaşlar için belirli standartlarda ve uygun fiyat aralığında olan konut edinimini kolaylaştırıcı uygulamalara yönelik olarak çalışmalar yapılacak.

ÇOK KONUT ALIMINA TEDBİR GELİYOR

Belirli bir sayının üzerinde konut sahipliğine yönelik kredi kısıtlaması gibi uygulamalar hayata geçirilmiş olacak. Birden çok konut sahibi olanların konut kredilerine erişimini sınırlayıcı kredi değer oranını azaltan ve kredi risk ağırlıklarını yükselten kararların etkileri takip edilerek ilave önlemler alınacak.

Sosyal Konut Projesi kapsamında 100 bin konut tamamlanmış olacak.