Yeni genel başkanını ve parti yönetimini seçen CHP'de gözler ay sonunda gerçekleşecek olan tüzük kurultayına çevrilmiş durumda. Kurultayın 25 - 26 Kasım tarihlerinde yapılması bekleniyor.

CHP'de nefesler tutuldu gözler tüzük kurultayına çevrildi

CHP'de gözler tüzük kurultayına ve verilecek kararlara çevrilmiş durumda. Yeni genel başkanını ve parti yönetimini seçen CHP'de gözler ay sonunda gerçekleşecek olan tüzük kurultayına çevrilmiş durumda. 

CHP'de nefesler tutuldu gözler tüzük kurultayına çevrildi

Kurultayda bir çok konunun görüşülmesi bekleniyor. Bu konular arasında; ön seçim zorunluluğundan, milletvekilliğinde 3 dönem sınırlamasına, birçok değişiklik yapılması bekleniyor.

CHP'nin 38. Olağan Kurultayı'nda yapılan yeni genel başkanlık seçimini Özgür Özel kazandı.

Başkanlık seçimi sonrası gözler tüzük kurultayına çevrilmiş durumda.

Parti Meclisi, Tüzük Kurultayı için 25-26 Kasım tarihler arasında belirlemişti. Kurultayla beraber oluşturulacak yeni sistemde, il ve ilçe başkanları parti üyelerince belirlenecek. 

İhtiyaç sahiplerine: Doğalgaz desteği artırıldı İhtiyaç sahiplerine: Doğalgaz desteği artırıldı

Etkili partililerin il, ilçe ve kurultay delegeleri üzerinde hakimiyet kurup seçim süreçlerini yönlendirmelerinin engellenmesi hedefleniyor.

60 kişi olan Parti Meclisi'nde üye sayısı daha çok artırılacak. Toplumsal cinsiyet ve gençlik kotası getirilmesi yeniden gündemde olacak.

Kılıçdaroğlu döneminde Zeynel Emre yönetiminde kurulan ve 8 kişilik tüzük komisyonu, partililerden gelen öneri ve şikayetleri yakından değerlendirdi.

Yeni genel başkan Özgür Özel'in önümüzdeki günlerden itibaren açıklayacağı MYK'sı ile tüzük değişikliği önerilerine son şeklini vermesi bekleniyor.