Bursa Büyükşehir Belediyesi ile Tüm Bel-Sen arasında imzalanan toplu iş sözleşmesiyle, Büyükşehir ve BUSKİ’de görev yapan memurların sosyal haklarında önemli iyileştirmeler yapıldı. Davul zurna eşliğinde imzalanan sözleşme ile Ramazan ve Kurban bayramlarında birer sosyal denge tazminatı tutarında ikramiye verilirken, çocukları eğitim gören personele de eğitim ve kırtasiye desteği olarak 3000 TL ikramiye verilecek. Ayrıca, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde kadın çalışanlara yarım gün idari izin hakkı tanınacak.

Memurların Yüzü Güldü

Memurların Yüzü Güldü Gencgazete

Bursa Büyükşehir Belediyesi ile Tüm Bel-Sen arasında yapılan toplu iş sözleşmesi, Büyükşehir ve BUSKİ bünyesinde çalışan memurların yüzünü güldürdü. 01 Nisan 2024 - 31 Aralık 2025 tarihlerini kapsayan sözleşme, Bursa Büyükşehir Belediyesi Ana Hizmet Binası’nda Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ve Tüm Bel-Sen Genel Başkanı Erdal Bozkurt’un katılımıyla imzalandı.

“Kadınlara 8 Mart’ta İdari İzin Hakkı”

Bursa'da Davullu Zurnalı Toplu Sözleşme Sevinci! Gencgazete

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, bu sözleşmenin bir aile olduklarını gösterdiğini belirterek, şu ifadeleri kullandı:

"Bu ailenin kıymetli fertleri, kent ve yurttaşlar için mesai gözetmeksizin, gece gündüz demeden çalışıyor ve alın teri döküyor. Bu çabayı takdirle karşılıyorum ve emeklerinden ötürü personele teşekkür ediyorum. Toplu iş sözleşmesiyle, personelimize Kurban Bayramı ve Ramazan Bayramı’nda birer sosyal denge tazminatı tutarında ikramiye verilecek. 70 TL alınan yemek bedeli 2 katından fazla arttırılacak. İtfaiye ve zabıta memurlarına öğün üzerinden yemek bedeli verilecek. Eylül ayında çocukları eğitim gören personelimize eğitim ve kırtasiye desteği olarak net 3000 TL ikramiye verilecek. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde kadın çalışanlarımıza yarım gün idari izin hakkı tanınacak. Personelimize, tüm tesislerde ve iştiraklerimizin işlettiği işletmelerde geçerli olacak şekilde yüzde 25 indirim uygulanacak. Yaz ve kış spor okullarında yine yüzde 25 indirim yapılacak. Bursa Büyükşehir Belediyemiz ile Tüm Bel-Sen arasında imzalanan toplu iş sözleşmesinin hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum."

Erdal Bozkurt'tan Teşekkür

Davullu Zurnalı Toplu Sözleşme Sevinci! Gencgazete

Törende konuşan Tüm Bel-Sen Genel Başkanı Erdal Bozkurt, Büyükşehir Belediyesi ile yapılan toplu iş sözleşmesinin hayırlı olmasını dileyerek şu ifadeleri kullandı:

"Bugün bir başlangıç yaptık. Ortak akılla birlikte belediyenin imkanları oranında yapılabilecekleri masaya yatırdık. Büyükşehir Belediyesi’nin Bursa halkına hizmet ettiğini, hizmeti üretenlerin mutluluğunun da önemli olduğunu belirttik. Emekten ve insandan yana tercih yapılınca ortaya güzel sonuçlar çıkıyor."

Konuşmaların ardından toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Kaynak: Bursa Büyükşehir Belediyesi Bülten