Valiler Kararnamesi ve Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi Resmi Gazete'de yayımlandı. Resmi Gazete'de yayımlanan Valiler Kararnamesi göre 57 ile yeni vali atandı. Bursa Valisi Mahmut Demirtaş oldu.

yakup canbolat

Yakup Canbolat da Aydın Valisi oldu. Kararnameye göre,  Muğla Valisi Orhan Tavlı Samsun Valisi olarak atandı. Erzurum Valisi Veli Okay Memiş'in yerine ise Mustafa Çiftçi atandı.  Erdoğan'ın imzaladığı kararnameyle, AFAD Başkanı Yunus Sezer ise Edirne Valisi oldu. TBMM Genel Sekreteri Ali Kumbuzoğlu ise Aksaray Valiliği'ne atandı.

Bursa Emniyeti’nin ‘Huzur’ uygulamaları aralıksız sürüyor Bursa Emniyeti’nin ‘Huzur’ uygulamaları aralıksız sürüyor

1vali

2vali

Resmi Gazete'de yayımlanan valiler kararnamesindeki atamalar şöyle:

Adana Valisi Süleyman Elban İzmir Valiliğine, Malatya Valisi Hulusi Şahin Antalya Valiliğine, Mardin Valisi Mahmut Demirtaş Bursa Valiliğine, Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım Trabzon Valiliğine atandı. Yavuz Selim Köşger Adana Valisi oldu. Muğla Valisi Orhan Tavlı Samsun Valiliğine, Samsun Valisi Zülkif Dağlı Çorum Valiliğine, AFAD Başkanı Yunus Sezer Edirne Valiliğine, Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu Erzincan Valiliğine, Antalya Valisi Ersin Yazıcı Malatya Valiliğine, Hulusi Şahin Antalya Valiliğine, Cevdet Atay Şırnak Valiliğine, Yaşar Karadeniz Sakarya Valiliğine atandı.

mahmut demirtaş

Mahmut Demirtaş Kimdir?

1965 yılında Kırşehir ili Çiçekdağı ilçesinde doğdu. İlköğrenimini Çiçekdağı ilçesinde, orta ve lise öğrenimini Yozgat ili Yerköy ilçesinde tamamladı. 1988 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden mezun oldu.
 
1990 yılı Aralık ayında Denizli Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. Adaylık süresi içerisinde Yozgat-Çayıralan, Kayseri-Felahiye, Ankara-Kızılcahamam ve Isparta-Atabey ilçelerinde Kaymakam Vekilliği yaptı. 1992 yılında 8 ay süre ile İngiltere'de inceleme ve araştırmalarda bulundu. Daha sonra sırasıyla Aksaray-Güzelyurt, Malatya-Pütürge ilçelerinde Kaymakamlık, Van ve Osmaniye illerinde Vali Yardımcılığı görevlerinde bulundu.
 
2003 yılında İçişleri Bakanlığı Mülkiye Teftiş Kurulu'nda Mülkiye Müfettişi olarak göreve başladı. 03.08.2012 tarih ve 3511 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile Adıyaman Valisi ve 01.06.2016 tarih ve 8864 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile Adana Valisi olarak görev yapmasının ardından 09.06.2020 tarihli ve 274 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Mardin Valisi olarak atandı.
 
Vali Mahmut DEMİRTAŞ, evli ve iki çocuk babası olup, İngilizce bilmektedir.

Bursa haberleri