Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, öğretmenlere yönelik rotasyon uygulamasının iptal edildiğini duyurdu.

Özel okullarda öğrenim gören 40 bin öğrenciye... Özel okullarda öğrenim gören 40 bin öğrenciye...

Bakan Tekin'den öğretmenlerle ilgili flaş açıklama

Bu konuda 12-18 yıllık öğretmenlere yönelik bir rotasyon uygulaması düşünüldüğünü fakat bu fikrin kabul görmediğini söyledi. 

Öğretmenler Odası Buluşmaları esnasında yapmış olduğu açıklamada, "Sirkülasyon olsun diye 12-18 yıl periyotlarla öğretmenlere rotasyon yönetmeliği getirmek istedik fakat reddedildi. Rotasyon fakat gündeme gelecek demiyoruz, ama arkamızda durun demiş sayın bakan."

Bu açıklamayla birlikte, 12, 16 ve 18 yıl gibi belirli periyotlarda öğretmenler arasında yapılmak istenen rotasyon uygulamasının rafa kaldırıldığı netleşti. 
Rotasyon uygulamasıyla birlikte öğretmenler arasında farklı görüşlere neden olmuş, bazıları desteklerken bazıları karşı çıkmıştı. Şu an için rotasyon uygulamasının tekrardan gündeme gelip gelmeyeceği belirsizliğini koruyor.

Ek Ders Ücretlerine Zam

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, öğretmenlerin ek ders ücretlerin arttırılmasıyla alakalı Maliye Bakanlığıyla görüşme halinde olduklarını söyledi.

Öğretmenlere Kira Desteği

Kira desteği bütün kamu personeli için ayrı bi çalışma yapılıyor MEB olarak destek olmaya çalışıyoruz.

Ek dersler konuşuluyor şu an arttırılması talep edildi bakanla konuşuyoruz bütçe ilave ne kadar yük getirecek konuşuyoruz çok yakın zaman içinde açıklama yapılacak.