Yoğun bakım ünitesinde devam eden tedavileri, aort damarına stent takılan Ali Sabancı'nın yeniden ameliyata alınmasıyla bir kez daha gündeme geldi. Bu yazımızda, Ali Sabancı'nın sağlık durumu, geçirdiği ameliyatlar ve tedavinin detaylarına dair bilgilere odaklanacağız.

Kazanın Ardından Tedavi Süreci

AA-2

Tüyler Ürperten Ölüm Tüyler Ürperten Ölüm

Leros adasında gerçekleşen deniz kazası sonrası Ali Sabancı ve eşi Vuslat Doğan Sabancı, Bodrum'a ve ardından Nişantaşı'ndaki özel bir hastaneye getirilerek tedavi altına alındı. Ali Sabancı'nın aort yırtılması şüphesiyle önlem amaçlı yapılan müdahale sonucunda hastaneye gelir gelmez kalp damar cerrahları tarafından yeniden ameliyata alındı.

Yeniden Ameliyata Alınma Sebebi

AAAA-3

Ali Sabancı'nın akşam saatlerinde yeniden ameliyata alınma sebebi, batın bölgesindeki travmaya bağlı bir kanama ihtimaliydi. Aort damarına daha önce takılan stent nedeniyle oluşan bu kanama riski, doktorların daha fazla müdahalede bulunma kararı almasına neden oldu. Yapılan operasyon, Genel Cerrah Prof. Tunç Yaltı ve Damar Cerrahı Haldun Karagöz'ün liderliğinde gerçekleştirildi.

Tedavi Detayları

Ali Sabancı Yeniden Ameliyata Alındı-1

Operasyon yaklaşık olarak 5.5 saat sürdü ve travmatoloji ve plastik cerrahlarının da katılımıyla gerçekleştirildi. Vuslat Doğan Sabancı da aynı dönemde 5.5 saatlik bir operasyonla tedavi edildi ve ardından yoğun bakım ünitesine alındı. Ali Sabancı'ya beyin kanaması şüphesiyle embolizasyon işlemi yapıldığı da iddia ediliyor.

Tedavi Durumu ve Açıklama

AY-1

Esas Holding tarafından yapılan açıklamada, Ali Sabancı ve Vuslat Doğan Sabancı'nın tüm operasyonlarının başarıyla sonuçlandığı ve sağlık durumlarının iyiye gittiği belirtildi. Sağlık durumlarının yakından takip edildiği ifade edilen açıklama, kamuoyunun geçmiş olsun dilekleri için teşekkürlerini iletti.