ara
24.08.2013 00:06:39

Manavlar basın mensuplarını ağırladı

İnegöl Manavları Kültür ve Dayanışma Derneği önceki akşam festival kapsamında kurdukları etkinlik çadırında basın mensuplarını ağırladı.İnegöl Manavları Kültür ve Dayanışma Derneği, İnegöl Belediyesi tarafından düzenlenen 26. Uluslararası Kültür Sanat Festivali kapsamında Kültürpark içerisinde kurdukları etkinlik çadırında önceki akşam basın mensuplarını, yemekte ağırladı. Dernek yönetimi ile üyelerinin de katıldığı yemekte mangal keyfi yapıldı.

KÜLTÜREL ETKİNLİKLER DEVAM EDİYOR

Yenen yemeğin ardından bir konuşma yapan İnegöl Manavları Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Erdoğan Kızmaz: “İnegöl’de kültür ve sanat festivali devam etmekteydi. Ama dünya’da ki Müslüman kardeşlerimizin uğramış oldukları saldırı ve katliamlardan dolayı festivalimizdeki eğlence bölümleri iptal edildi. Ama İnegöl Manavları Kültür ve Dayanışma Derneği olarak çadırımızdaki etkinliklerimize devam ediyoruz. Bu akşamda bizim her türlü etkinlik ve faaliyetimizde bizi yalnız bırakmayan İnegöl’deki basın mensuplarıyla buluşarak yemek yiyelim istedik. Bu akşam bu amaçla toplandık” dedi.

“BÜTÜN ŞEHİTLER İÇİN K.KERİM OKUTTUK”

Erdoğan Kızmaz: “Etkinlik çadırında bir çok etkinliğe imza attıklarını ifade ederek: “İnegöl medyası yaptığı haberlerle Türkiye gündeminde yer buluyor. İnegöl’ün gazete ve televizyonlarında yer alan haberlerimiz artık ulusal haber niteliğinde. Sizlerle bir araya gelerek, festivalin bu şekilde devam edebileceğini ortaya koymaya çalıştık. Kültür sanat festivali kapsamında kurduğumuz etkinlik çadırında bir çok etkinliğe imza attık. Dünya’daki bütün şehitler adına kur’anı kerim okuttuk. Temennimiz Müslümanların uğradığı zulümler sona erer. Davetimize geldiğiniz içinde teşekkür ederim” diye konuştu.TÜM HABERLER
Bu habere yorum yapın
comments powered by Disqus
Yazarlarımız
BUGÜNKÜ GENÇ GAZETE

Gazetemizi nereden takip ediyorsunuz?