Boşnaklardan, yangın morali

25 Ekim 2013 / Cuma

Bosna Hersek Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Nevzat Sert, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte dün Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ı makamında ziyaret etti. 
 
Beylik Han’ında meydana gelen yangın ile alakalı Belediye Başkanına moral amaçlı ziyaret gerçekleştirdiklerini belirten Sert: yangın felaketinin yaralarının sarılması için Büyükşehir ve Başkanı Alinur Aktaş’ın destek verdiğini anımsattı. 
 
“TARİHLER KÜLTÜRÜMÜZÜ YANSITIR”
Beylik Han’ında meydana gelen yangında tarihin yandığını kaydeden Sert: “Tarihler kültürümüzü yansıtır ve biz o kültürle büyüyoruz. Belediyemizin geçmişteki çalışmaları ortadadır. Bundan sonrada birlik ve beraberlik içerisinde devam edeceğiz” dedi. 
 
DERNEĞE YENİ MEKÂN
Ziyaretten dolayı teşekkür eden Belediye Başkanı Alinur Aktaş ise: “Yangın felaketi için geçmiş olsun dileklerini ilettikleri için kendilerine teşekkür ediyorum. İnegöl çok renkli bir çiçek bahçesi,  bu renklerin hepsi önemli ve değerlidir. Bosna Hersek Türkleri Derneği, önemli bir derneğimiz. Beraber ve ortak gerçekleştirdiğimiz projeler oldu. Bosna-Hersek Türkleri Derneğimizle ilgili örfünü âdetini yansıtan bir mekânın hayat bulması için çalışıyoruz. Bu konuda kendilerine destek olacağımızı belirtmek istiyorum” diye konuştu. 
.

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.

GÜNCELSabahÖğleİkindiAkşamYatsı
4:4613:1316:5419:5421:19
Nöbetçi Eczaneler

Fatih Eczanesi

Hamidiye Mah. Park Cad. No: 59/ B

Telefon:711 1122

Nöbet Saati:18:30-08:30

Ateş Eczanesi

Cuma Mah. 1.Lale Sk. No:19

Telefon:715 4504

Nöbet Saati:18:30-01:00